Zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas 796 198 722 lub napisz biuro@swiat-ogrodzen.com

Ogrodzenia kute – proste czy klasyczne?

Ogrodzenia kute – proste czy klasyczne?

Choć obecnie do wyboru jest szereg rodzajów ogrodzeń, ogrodzenia kute wciąż są tymi, które najczęściej przypadają do gustu. Dzięki różnorodnym formom są w stanie zadowolić zarówno osoby stawiające na minimalizm, jak i te, które cenią bogate wzornictwo. Sprawdźmy, gdzie lepiej sprawdzą się klasyczne, a gdzie proste ogrodzenia kute.

 
 
Klasyczne ogrodzenia kute
 
O klasycznych ogrodzeniach można powiedzieć, że są to artystyczne ogrodzenia kute. Wymyślne kształty, w których często obecny jest łuk, i liczne elementy dekoracyjne, takie jak liście, kwiaty czy spirale to coś, co zwykliśmy kojarzyć właśnie z tym rodzajem ogrodzeń kutych. Wzory mogą być różne, ale jedno jest pewne – te bogato zdobione ogrodzenia są doskonałym podkreśleniem urokliwych ogrodów.Trudno zatem o lepszy wybór jeśli naszym celem jest ogrodzenie parku czy posesji prywatnej, na której roślinność odgrywa znaczącą rolę. Świetnie nadają się również tam, gdzie otoczenie nawiązuje do stylu pałacowego, rustykalnego czy stylu retro. Aby klasyczne ogrodzenia kute uczynić jeszcze atrakcyjniejszymi, warto zdecydować się na podmurówkę z kamienia bądź pustaka łupanego.
 
 
Nowoczesne ogrodzenia kute
 
Nowoczesne ogrodzenia kute to ogrodzenia utrzymane w zdecydowanie bardziej surowym stylu. Nie dostrzeżemy na nich zdobień czy wybrzuszeń, jednak mimo to mają one dość ciekawą formę, która świetnie komponuje się z nowoczesnymi budynkami - zwłaszcza tymi o geometrycznych bryłach. Proste ogrodzenia kute będą też trafnym wyborem dla posesji utrzymanych w stylu skandynawskim oraz industrialnym. Jeśli chodzi o uzupełnienie takich ogrodzeń, wygląda to podobnie, jak w przypadku klasycznych ogrodzeń kutych, a zatem dobrze prezentują się w połączeniu z podmurówką z pustaka, kamienia lub betonu architektonicznego.
 
Choć ogrodzenia kute kojarzone są raczej jako ciemne ogrodzenia, pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostały poddane procesowi malowania proszkowego. Dzięki temu uzyskamy ogrodzenie, które jeszcze lepiej będzie komponowało się z przestrzenią. Na rynku dostępne są też przęsła kute z wypełnieniem, np. w postaci kamieni, które również w ciekawy sposób mogą zmienić charakter ogrodzenia.
 
 
Zasada jest zatem prosta – przy nowoczesnej architekturze lepiej postawić na proste ogrodzenia kute, natomiast klasyczne lepiej sprawdzą się przy architekturze tradycyjnej. Jeśli poszukujesz ciekawych wzorów, ogrodzenia kute dostępne w swiat-ogrodzen.com mogą być tymi, które Cię zainteresują.

Dodano: 12-12-2022

Sprzedajemy towar sprawdzonych marek
Joniec
Betafence
BFT
FAAC
Konsport
Plast-Met

Wiadomość została wysłana

 

Dziękujemy. Wiadomość została wysłana. Odpowiemy najszybciej jak będzie to tylko możliwe.