Zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas 796 198 722 lub napisz biuro@swiat-ogrodzen.com

Jaka automatyka do bramy dwuskrzydłowej?

Jaka automatyka do bramy dwuskrzydłowej?

Automatyczny mechanizm otwierania bramy z założenia jest czymś, co ma nam ułatwiać życie. Jednak aby faktycznie działał bezawaryjnie i bezpiecznie, musimy dobrze przemyśleć jego wybór. W artykule podpowiadamy, czym powinna charakteryzować się dobrze dobrana automatyka do bramy dwuskrzydłowej oraz na jakie siłowniki postawić.

Automat do bramy dwuskrzydłowej – o czym pamiętać?
 
Wybór automatyki do bramy nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Rynek oferuje przeróżne napędy do bram dwuskrzydłowych. To, jaki wybrać, w głównej mierze warunkowane jest typem bramy wjazdowej oraz oczekiwaniami samego użytkownika. Po pierwsze, pamiętajmy, aby automatyka do bramy dopasowana była do niej pod względem:
  • kąta rozwarcia,
  • długości skrzydła,
  • maksymalnego ciężaru.
 
Druga ważna kwestia to sam mechanizm otwierania bramy. Powinien on działać płynnie i z odpowiednią prędkością. Nikt nie lubi długo czekać na otwarcie, ale ze względów bezpieczeństwa warto postawić na mechanizm, który rozpoczyna otwieranie delikatnie i powoli. Taka sama ostrożność powinna być zachowania w ostatnich sekundach zamykania bramy. Trzecia, często pomijana kwestia, to możliwość ręcznego otwarcia bramy, która nieraz może okazać się zbawienna. Pamiętajmy też, że zaawansowane napędy do bram skrzydłowych to inteligentne bramy, które po wykryciu przeszkody zatrzymują proces otwierania lub zamykania, co również może okazać się przydatną funkcjonalnością.
 
 
Siłowniki do bramy dwuskrzydłowej
 
Jeśli chodzi o siłowniki, wybór zwykle dokonywany jest pomiędzy hydraulicznymi i elektromechanicznymi. Pierwsze z nich są przeznaczone głównie do ciężkich bram, które często spotykamy na terenach przemysłowych. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że pozwalają na całkowite otwarcie bramy, czyli o pełne 180 stopni.
 
Z kolei elektromechaniczne siłowniki do bramy dwuskrzydłowej, choć cechują się dużo mniejszą mocą, również mają swoje zalety. Należy do nich przede wszystkim możliwość jedynie częściowego otwarcia bramy. To opcja przydatna zwłaszcza wtedy, gdy brama chwilowo ma spełnić rolę furtki, umożliwiając wejście lub opuszczenie posesji. Między innymi z tego powodu automatyka do bramy oparta o siłowniki elektromechaniczne zdecydowanie częściej wybierana jest przez prywatnych użytkowników.
 
Napęd do bramy dwuskrzydłowej warto zakupić od sprawdzonej firmy. W swiat-ogrodzen.com czeka na Ciebie automatyka do bram różnego rodzaju, a do tego masz możliwość zamówienia usługi montażu, która będzie wykonana przez doświadczonego pracownika.

Dodano: 13-01-2023

Sprzedajemy towar sprawdzonych marek
Joniec
Betafence
BFT
FAAC
Konsport
Plast-Met

Wiadomość została wysłana

 

Dziękujemy. Wiadomość została wysłana. Odpowiemy najszybciej jak będzie to tylko możliwe.