Zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas 796 198 722 lub napisz biuro@swiat-ogrodzen.com

Ogrodzenia modułowe – charakterystyka i zalety

Ogrodzenia modułowe – charakterystyka i zalety

W kwestii budowania ogrodzeń, jak we wszystkim dzisiaj, dąży się do uproszczeń i maksymalnego ograniczenia wysiłku, jaki trzeba włożyć w montaż. W ideę tą świetnie wpisują się ogrodzenia modułowe. Sprawdźmy, co dokładniej kryje się pod nimi i jakie plusy wynikają ze stosowania tego typu gotowych rozwiązań.

Czym są ogrodzenia modułowe?

 

Wiele słyszy się o modułowych meblach czy domach, ale warto wiedzieć, że istnieje również coś takiego jak modułowe ogrodzenia. Jak przystało na rozwiązania tego typu, poszczególne elementy również są tu gotowe, tzw. prefabrykowane, i jedyne co wystarczy zrobić, to zmontować je ze sobą. Elementami tymi są przęsła, słupki, obejmy oraz pozostałe części montażowe.

 

Ogrodzenia modułowe mogą występować w różnych typach. Do najpopularniejszych należą metalowe, betonowe i drewniane. Pamiętajmy, że prefabrykaty tworzone są z tak samo jakościowych materiałów, a zatem decydując się na ogrodzenie modułowe możemy być pewni jego odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne tak samo, jak w przypadku płotu stawianego od zera. A jeśli obawiamy się, że błędy popełnione na etapie montażu mogą zaważyć na trwałości czy stabilności ogrodzenia, możemy zdać się na pomoc firm, które oferują sprzedaż ogrodzeń modułowych wraz z usługą ich montażu.

 

Ogrodzenia modułowe frontowe - zalety

 

Ogrodzenia modułowe to rozwiązanie, z którego płynie wiele korzyści. Po pierwsze, użytkownik otrzymuje gotowy zestaw, a więc nie musi już samodzielnie kompletować wszystkich elementów, co bywa czasochłonne, ale i problematyczne, z uwagi na częste braki poszczególnych elementów u dostawców. Drugi plus to montaż, który w przypadku ogrodzeń modułowych frontowych przebiega o wiele łatwiej i szybciej, niż w przypadku tradycyjnego stawiania ogrodzenia. Często udaje się stworzyć ogrodzenie nawet w jeden dzień.

 

Trzecia sprawa to łatwość naprawy ogrodzenia modułowego. Jak zostało wcześniej wspomniane, składa się ono z gotowych elementów, a zatem w razie uszkodzenia, wystarczy szybka wymiana danej części. Ogrodzenia tego typu są również idealnym wyborem wtedy, gdy przewidujemy, że w przyszłości może zaistnieć potrzeba rozbudowy płotu lub zmiany linii, po której on przebiega. Wystarczy wtedy dokupić kolejne moduły lub rozmontować istniejącą konstrukcję i zmienić jej układ, aby w kilka chwil uzyskać ogrodzenie, jakiego potrzebujemy.

 

Ogrodzenia modułowe to niewątpliwa wygoda. Sprawdź jakie modele gotowych ogrodzeń przygotowaliśmy dla Ciebie w swiat-ogrodzen.com i skorzystaj również z oferowanej przez nas usługi montażu.

 
Galeria zdjęć

Dodano: 02-01-2023

Sprzedajemy towar sprawdzonych marek
Joniec
Betafence
BFT
FAAC
Konsport
Plast-Met

Wiadomość została wysłana

 

Dziękujemy. Wiadomość została wysłana. Odpowiemy najszybciej jak będzie to tylko możliwe.