Zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas 796 198 722 lub napisz biuro@swiat-ogrodzen.com

Podmurówka ogrodzeniowa – dlaczego warto na nią postawić?

Podmurówka ogrodzeniowa – dlaczego warto na nią postawić?

Projektując ogrodzenie stajemy przed ważnym wyborem – wykonywać podmurówkę czy nie? Temat ten wymaga przeanalizowania pod wieloma względami. Nieraz podmurówka ogrodzeniowa jest czymś, bez czego trudno nam będzie stworzyć solidne ogrodzenie, a nieraz jedynie jest kwestią naszego wyboru.

Podmurówki ogrodzeniowe – kiedy są konieczne?

 

Jeżeli teren, na którym planujemy postawić ogrodzenie, jest nierówny, podmokły bądź grząski, wyboru praktycznie nie mamy - podmurówka ogrodzeniowa jest wówczas niezbędna, aby płot zachował stabilność. Rezygnacja z podmurówki w takim przypadku wcześniej czy później skończy się problemami ze sztywnością płotu, a co za tym idzie – pociągnie za sobą kolejne koszty, dlatego lepiej od razu zainwestować w podmurówkę i zapewnić sobie solidne ogrodzenie na lata. Mówiąc o nierównym terenie należy mieć jednak na myśli nie tylko teren pełen wertepów, ale także teren pochyły, który może być narażony na wymywanie przez wody opadowe.

 

Siatka ogrodzeniowa z podmurówką?

 

Ogólna zasada mówi o tym, że podmurówki są koniecznością również wtedy, gdy planujemy postawienie ciężkiego, masywnego ogrodzenia. Za takie trudno jednak uznać siatkę. W jej przypadku nie ma więc potrzeby wykonywania podmurówki, podobnie jak w przypadku podmurówki do paneli ogrodzeniowych, gdyż również jest to ogrodzenie z kategorii lekkich. Dlaczego więc są osoby, które mimo braku wskazań decydują się na podmurówkę, choć wiąże się z nią przecież wyższa cena? Montaż siatki ogrodzeniowej z podmurówką może mieć bowiem swoje plusy.

 

Podmurówka do paneli ogrodzeniowych – plusy

 

Zacznijmy od tego, że panele czy siatka ogrodzeniowa z podmurówką zwyczajnie może wyglądać estetyczniej. Ta dolna część ogrodzenia istotnie wpływa na wizualny odbiór całości. Kolejną zaletą jest to, że stanowi skuteczne zabezpieczenie przed podkopami, które może dokonywać zarówno nasz pupil, jak i zwierzęta z zewnątrz. To samo dotyczy roślinności – jeśli nasza posesja sąsiaduje z niezagospodarowanymi obszarami, podmurówka zapobiegnie szerzeniu się chwastów i innych roślin z tamtego terenu na nasz. Dla wielu osób plusem jest również to, że podmurówka ogrodzeniowa chroni elementy ogrodzenia przed kradzieżą i ogólnie zwiększa ich trwałość, gdyż izoluje je od podłoża.

 

Nie zawsze trzeba decydować się na podmurówkę ogrodzeniową, ale praktycznie zawsze warto to zrobić. Jeśli poszukujesz solidnych podmurówek betonowych, znajdziesz je w swiat-ogrodzen.com. Zapraszamy do zakupu.

 

Dodano: 06-03-2023

Sprzedajemy towar sprawdzonych marek
Joniec
Betafence
BFT
FAAC
Konsport
Plast-Met

Wiadomość została wysłana

 

Dziękujemy. Wiadomość została wysłana. Odpowiemy najszybciej jak będzie to tylko możliwe.